Archiwum aktualności

Artykuły

 • Informacja

  W związku z zaplanowaną w dniach od 25 do 28 czerwca 2018 r. od godz. 9:00 w Sali nr 1 budynku Sądu Okręgowego w Katowicach przy ul. Koszarowej 17 rozprawą apelacyjną w sprawie oskarżonego Janusza T. i 10 innych, sygn. akt II AKa 415/17, uprzejmie informuję, że dla przedstawicieli mediów (prasa, radio, telewizja) oraz publiczności - ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na sali rozpraw - wydawane będą karty wstępu. O wystawieniu karty decydować będzie kolejność zgłoszenia.

  Czytajwięcejo:
 • Konkurs ofert na najem, zagospodarowanie i prowadzenie bufetu

  Sąd Apelacyjny w Katowicach ogłasza konkurs ofert na najem lokalu, na prowadzenie bufetu gastronomicznego.

  Wybór najkorzystniejszej oferty.

  Czytajwięcejo:
 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2018

  W dniach od 19 do 25 lutego 2018 roku odbędą się doroczne obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem", koordynowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

  Czytajwięcejo:
 • XXI Tenisowe Mistrzostwa Polski Prawników

  Sąd Apelacyjny w Katowicach, Zrzeszenie Prawników Polskich Oddział w Katowicach oraz Okręgowa Izby Radców Prawnych w Katowicach  organizują kolejną - XXI edycję Mistrzostw Polski Prawników w Tenisie Ziemnym.

  Czytajwięcejo:
 • Ustalenie czasu pracy w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach w 2017 roku

  Na podstawie zarządzenia nr 19/16 Prezesa i Dyrektora Sądu Apelacyjnego w Katowicach z dnia 30.12.2016 r. w sprawie ustalenia czasu pracy w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach w 2017 roku

  został ustalony dla pracowników Sądu Apelacyjnego w Katowicach

  dzień 2 maja 2017 r. (wtorek) dniem wolnym od pracy

  dzień 13 maja 2017 r. (sobota) dniem pracy

  Czytajwięcejo:
 • Tytuł Honorowy Sędzia Europejski 2015

  Pani Aleksandra Janas, sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach została nagrodzona Tytułem Honorowym "Sędzia Europejski 2015"

  Czytajwięcejo:
 • Podział środków na zwiększenie wynagrodzeń

  Informacja dotycząca podziału środków na zwiększenie wynagrodzeń pomiędzy sądami apelacji katowickiej.

  Czytajwięcejo:
 • e-nakaz

  Decyzją Prezesa Sądu Apelacyjnego w Katowicach, z dniem 1 stycznia 2014 roku we wszystkich sądach apelacji katowickiej obowiązywać będzie system elektronicznego nakazu doprowadzenia do sądu osób pozbawionych wolności.

  Czytajwięcejo:
 • Norweski Mechanizm Finansowy

  Logo Norweskiego Machanizmu FinansowegoSąd Apelacyjny w Katowicach uczestniczy w realizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekcie PL0233: Wdrożenie przepisów z Schengen poprzez budowę infrastruktury teleinformatycznej w jednostkach wymiaru sprawiedliwości, współfinansowanym z funduszu Norweskiego Mechanizmu Finansowego

  Czytajwięcejo:
 • Transition Facility 2006

  Projekt „Wzmocnienie kompetencji zawodowych pracowników administracyjnych sądów”, realizowany w ramach programu Transition Facility 2006 – Rezerwa elastyczna

  Czytajwięcejo: